W ostatnich latach znacznie powiększyła się ilość gadżetów przydatnych biegaczom. Na półkach sklepowych znaleźć można wiele różnych urządzeń. Są to krokomierze, pulsometry, zegarki, gps-y. Czy rzeczywiście korzystanie z nich uprzyjemnia i ułatwia treningi?

Do czego może się przydać pulsometr?

Wiele osób, które spróbowały biegania biegania z pulsometrem obecnie nie wyobraża sobie innych treningów. Jedni kupują go traktując jako poważny przyrząd pozwalający monitorować swój organizm, inni z kolei kupują z ciekawości, bądź po prostu lubią różnego rodzaju gadżety. Dobrze wykorzystywany pulsometr może pomóc w rozsądnym trenowaniu, choćby po to aby szybciej i efektywniej zrzucać zbędne kilogramy, które jak wiadomo łatwiej ubywają przy trenowaniu w pewnym zakresie pulsu.

Kto może korzystać z pulsometru?

Nie ma jednoznacznych wytycznych dla kogo przeznaczony jest ten sprzęt. Dla jednych będzie to dodatkowy gadżet, który pozwoli rozeznać się w jakim tempie odbywa się trening, dla innych niezbędne wręcz jest rejestrowanie swojego tętna a następnie jego analiza, a wszystko po to aby uzyskiwać coraz lepsze rezultaty w bieganiu. Szczególnie cenią ten gadżet osoby, które wykonują interwały, treningi tempowe, czy podbiegi, gdyż w nich właśnie puls odgrywa istotną rolę.

Tętno jest wyznacznikiem stanu zdrowia człowieka, jednocześnie bardzo precyzyjnym. Na tętnie odbija się każdy wysiłek fizyczny. Na tętno wpływ ma również sen, sytuacje stresowe, zmęczenie, poziom nawodnienia organizmu jak również nawet pogoda.

Nie zawsze ten sam pokonany dystans będzie odbywał się w tym samym zakresie tętna. Zdarza się, że rejestruje się czasami zupełnie odmienne wartości w zależności od okoliczności o czynników towarzyszących treningowi.

Osoba regularnie biegająca z pulsometrem jest w stanie zgromadzić sporą ilość wartościowych danych dotyczących tętna. Wspomaga on osiąganie coraz to lepszych wyników, planowanie treningów.

Czy warto zainwestować w pulsometr?

Warto, jeśli bieganie jest czymś więcej niż tylko niedzielną przebieżką. Pulsometry kupić można na stronie http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-pulsometry-zegarki-c-167_134.html. W zależności od posiadanego budżetu wybierać można pomiędzy tradycyjnymi prostymi pulsometrami, a zegarkami będącymi urządzeniami wielofunkcyjnymi, które poza pulsometrem mają wbudowanych wiele różnych przydatnych urządzeń. Na rynku jest duże firm oferujących pulsometry. Najpopularniejszymi z nich są w pewnością między innymi POLAR, GARMIN a także SUUNTO. Wszystkie firmy dostępne są na podanej stronie. Warto przeanalizować różne urządzenia, i w ostateczności wybrać sprzęt optymalny, który będzie przydatny, będzie używany, a nie przeleży tylko schowany na dnie szuflady. Kwestią indywidualną jest również wybór designu. Są pulsometry duże, efektowne, inne z kolei cechuje elegancki minimalizm.

Wybór jest duży, każdy z pewnością na podanej stronie znajdzie pulsometr odpowiadający mu w stu procentach.