Nikogo nie trzeba przekonywać, że osoba z pięknym białym uśmiechem wygląda dużo atrakcyjniej. Istotne jest zarówno to, aby zęby były zdrowe, jak również ważny jest ich kolor.

Sposobów na wybielenie jest bardzo dużo. W internecie aż roi się od stron, które polecają różnego rodzaju metody na wybielenie zębów. Z pewnością należałoby zacząć od odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej. Konieczne jest mycie zębów rano oraz wieczorem. Najkorzystniej dla jamy ustnej jest jeśli również myje się zęby po każdym posiłku. Pomaga również używanie płynów do płukania ust.

W miarę możliwości przed rozpoczęciem wybielania przydaje się również usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie dentystycznym. W ten sposób przygotowanie zęby mogą zostać poddane procesowi wybielania. Najprostszą metodą, która jednak jest najmniej skuteczna jest używanie zwykłej pasty wybielającej, która dostępna jest w drogerii. Oczywiście będzie widać pewien efekt wybielający, nie warto jednak liczyć na to, że będzie to efekt taki jaki można uzyskać podczas wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Pasty wybielające można kupić w każdej drogerii. Są one tak przygotowane aby można było ich używać nawet codziennie, również w przypadku zębów wrażliwych. Warto wspomóc się również używając wybiegalącego płynu do płukania jamy ustnej. Inną metodą znaną szczególnie pośród internautów jest używanie pasków wybielających.Moża je kupić w różnych sklepach internetowych oraz na aukcjach. Paski przezroczyste które są nasączone żelem wybielającym przykleja się zarówno do górnych jak i do dolnych zębów i pozostawia na nich na około 30 minut. Już po kilku dniach można zauważyć poprawę bieli zębów. Niektórzy mogą jednak skarżyć się że ich zęby stają się nieco bardziej wrażliwe. Wówczas przydaje się używanie specjalnej pasty łagodzące nadwrażliwość zębów. Trzeba mieć również świadomość, że sztuczne zęby koronki, plomby nie wybielają się tak jak zęby własne. Niektórzy stosują domowe sposoby wybielania zębów. Można używać do tego sody oczyszczonej bądź soku z cytryny. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że szkliwo zębów może zostać nieco zniszczone podczas takiego wybielania. Dlatego warto to robić rozsądnie i krótkotrwale. Najlepszym sposobem wybielania zębów są zabiegi wykonywane w gabinetach dentystycznych. O tego typu wybielanie można przeczytać między innymi na stronie http://www.zietekclinic.com/uslugi/wybielanie-zebow-krakow/. Na podanej stronie znaleźć można informacje co wpływa na kolor zębów, jakie są metody wybielania, ile kosztuje wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Na podanej stronie znajdują się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Ziętek Clinic znajduje się w Krakowie dane teleadresowe również można znaleźć pod wskazaną stroną www.

Decydując się na zabieg wybielania zębów u dentysty można mieć pewność, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty, oraz zęby nie zostaną narażone na zniszczenie przez nieumiejętnie przeprowadzone wymielanie zębów w domowym zaciszu.

Dentysta dobiera indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta stężenie preparatu wybielającego mając na uwadze stan jego zębów. Można również liczyć na specjalne preparaty znoszące czasową nadwrażliwość zębów, która może się pojawić tuż po zabiegu wybielania.