Dermatolog jest lekarzem który specjalizuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób skóry, włosów oraz paznokci.

Wizyta u dermatologa nie jest niczym wstydliwym. Podczas wizyty lekarz najpierw przeprowadza wywiad z pacjentem a następnie dokładnie analizuje problem, ogląda pacjenta, przygląda się jego schorzeniu. Dermatolodzy mają do dyspozycji różnego rodzaju przyrządy. Jednym z nich jest dermatoskop, który służy do oglądania skóry w dużym powiększeniu. Przed badaniem dermatoskopem skórę smaruje się specjalnym żelem, którego zadaniem jest zlikwidowanie refleksów świetlnych.

W jakich sytuacjach zalecana jest wizyta u dermatologa?

Z pewnością należy się do niego udać, jeśli występuje pewien problem ze skórą, włosami bądź paznokciami, a lekarz pierwszego kontaktu nie potrafi sobie z nim pomóc. Warto wówczas poszukać pomocy u dermatologa. Problemów ze skórą może być dużo. Mogą to być krostki, przebarwienia, zaskórniki, trądzik, pieprzyki, nadmierne wypadanie włosów, problemy z paznokciami, grzybica skóry bądź paznokci.

Często pacjenci zgłaszają się do dermatologa z problemem trądziku. Każdemu zdarzyć się może, że od czasu do czasu na twarzy pojawi się jakiś pryszcz. Nie jest to powód do paniki. Łagodne zmiany skórne mogą się pojawiać w zależności od dnia cyklu miesiączkowego, zmian hormonalnych, od stresowych sytuacji. Jeśli jednak krostek jest dużo i nie można sobie z nimi poradzić domowymi sposobami lub nawet specjalnymi żelami z apteki wówczas to już jest sygnał aby udać się do lekarza dermatologa.

Kolejnym częstym problemem jest grzybica paznokci. Przy tym problemie paznokcie stają się matowe, grube, brzydkie. Jeśli zaobserwowało się takie objawy wówczas konieczna jest wizyta u lekarza.

Do dermatologa można się udać również z powodu zbyt suchej skóry, zwłaszcza jeśli skóra zaczyna się łuszczyć, swędzieć, pojawiają się krostki i zgrubiały naskórek. Mogą to być objawy atopowego zapalanie skóry. Leczenie AZS wymaga stosowania specjalistycznych maści i kremów.

U lekarza dermatologa na przykład u dr. Lidii Rajzer, której strona internetowa to http://drlidiarajzer.pl warto również obejrzeć swoje znamiona, pieprzyki, zwłaszcza jeśli ich wygląd zmienił się od dotychczasowego, stały się większe, ciemniejsze, o nieregularnych kształtach. W gabinecie dr Rajzer skorzystać można również z zabiegów medycyny estetycznej takich jak na przykład peelingu medycznego, wypełniaczy, toksyny botulinowej, lipolizy. W gabinecie możliwe jest również modelowanie sylwetki poprzez kawitację, lipolizę, czy radiofrekwencję. W gabinecie wykonać można również usuwanie brodawek przy pomocy krioterapii. Gabinet oferuje również usługi z zakresu kosmetologii, np. peeling kawitacyjny, zabiegi nawilżające, sonoforeza, masaże oraz inne. Centrum Medyczne dr Rajzer mieści się w Krakowie i powstało w 2014 roku. Doświadczony personel to gwarancja zadowolenia pacjentów. Rejestracji można dokonywać również telefonicznie.

Wybierając profesjonalny gabinet oraz kompetentnego lekarza można mieć pewność, że wykonywane zabiegi będą bezpieczne dla skóry i nie pogorszą jej stanu, a wprost przeciwnie- poprawią jej wygląd.