W zależności od temperatury panującej na zewnątrz należy dobrać odpowiednią odzież do biegania. Nie może to być jeden typ stroju w którym będzie się biegało przez cały rok.

Oczywistym jest, że inną odzież zakłada się latem, natomiast inną zimą. Dylemat odnośnie wyboru stroju nie dotyczy osób które trenują na siłowni, gdyż tam przez cały rok jest stała temperatura i można pozwolić sobie na bieganie w krótkich szortach i podkoszulku. Co innego jeśli biega się w terenie. Jeśli biegamy latem wówczas najlepszym rozwiązaniem jest bieganie w krótkich leginsach oraz koszulce z krótkim rękawem. Taki ubiór nie krępuje ruchów oraz zapobiega nadmiernemu przegrzaniu organizmu. Niezmiernie ważny jest odpowiedni materiał z którego wykonana jest odzież do biegania. Firma Under Armour jako jedna z pierwszych stworzyła odzież która odprowadza wilgoć. To na niej zaczęły wzorować się pozostałe znane marki sportowe. Odzież przeznaczona specjalnie do biegania najczęściej dobrze odprowadza wilgoć oraz szybko wysycha. w przeciwieństwie do takich materiałów jak bawełna, ponieważ bawełna chodź szybko potrafi wchłonąć wilgoć, to jednak wolno wysycha, co może powodować brak komfortu podczas biegania. Jesienią oraz wiosną kiedy temperatury oscylują w granicach 0 do 15 stopni ubiór powinien być nieco inny niż w przypadku biegania latem. Najczęściej preferowane są dwie warstwy ubioru oddychającego. Mogą to być długie legginsy a na nie krótkie spodenki, oraz t-shirt oraz koszulka z długim rękawem. W przypadku kiedy temperatura oscyluje w około zera warto również założyć cieplejszą bluzę bądź oddychającą kurtkę. Można również pomyśleć o opasce na głowie oraz rękawiczkach.

Zupełnie inaczej sytuacja się ma kiedy bieganie odbywa się zimową porą. Przy ujemnych temperaturach najlepiej jeśli biegacz będzie miał na sobie trzy warstwy ubioru. Warstwę podstawową będącą techniczną koszulką, drugą warstwę z długim rękawem oraz wierzchnią warstwę, której zadaniem będzie zapewnienie ochrony przed opadami śniegu oraz wiatrem. Na głowie powinna znaleźć się czapka lub chociaż ciepła szeroka opaska, a na dłoniach rękawiczki, gdyż przez te części ciała traci się bardzo dużo ciepła. Nie można również zapominać o ciepłych skarpetkach do butów sportowych. Również buty powinny być dostosowane do powierzchni po której będzie się biegało. Jeśli będzie to odśnieżony asfalt wówczas wystarczą zwykle buty sportowe, natomiast bieganie w terenie po ośnieżonej śliskiej powierzchni wymaga innego obuwia. warto zajrzeć na stronę https://treningowy.pl/firm-pol-1308137287-Under-Armour.html gdzie znaleźć można duży wybór odzieży Under Armour. Marka ta znana jest na całym świecie sponsoruje ona ponad 100 drużyn sportowych w tym również drużyny z Polski. Marka Under Armour powstała w Ameryce w 1996 r obecnie jest bardzo chętnie noszone przez sportowców na całym świecie.

Wybór dobrej jakości odzieży do biegania z pewnością będzie dobrą inwestycją w siebie. Zapewni ona komfort oraz wygodę podczas każdego treningu.